Hradčany-rudolfinská a barokní Praha- po stopách alchymistů- 14.04. 2024, 19.04. 2024, 25.04. 2024, vždy od 18:30

08.04.2024

  Na tuto akci je možné domluvit privátní termín pro skupinu. cena 2000 Kč.

 O co se jedná? Komentovaná prohlídka s průvodkyní v historickém kostýmu. Prohlídka vychází z velmi populárního žánru (ghost and alchemist tours), který je mezi cizinci v Praze velmi oblíbený. Mým cílem je učinit tuto prohlídku dostupnou pro místní, jak jazykově tak i cenově; běžná cena za osobu se u cizojazyčných prohlídek pohybuje kolem 500 Kč! Viz např: 

https://www.getyourguide.com/s/?q=prague+ghost&searchSource=3

Moje cena je  300 Kč dospělý, 200 Kč děti 6-15 let,  mladší děti zdarma

Doba trvání -1,5 h -2 h.

Rezervace je nejpozději 24 hodin předem, kontaktujte Eva Nová : mail info@fabiantours.cz (preferovaný způsob kontaktu)  nebo 777 897 951. Prosím nechoďte na místo bez rezervace, je to zbytečné. 

Pojetí této túry může být různé. Já se snažím napodobit zábavu z dob minulých, kdy si lidé po večerech vyprávěli různé pověsti, legendy a příběh nejen o strašidlech. Tyto pověsti vycházely z toho, co se skutečně stalo (aspoň většinou), ale samozřejmě si lidé ledacos přibarvili, aby příběh byl napínavější a strašidelnější. Příběhy jsou určeny všem věkovým kategoriím, tak jak to bylo kdysi běžné, nevypráví je profesionální herečka, ale žena -spisovatelka (představuji sběratelku lidových pověstí Popelku Biliánovou v secesním kostýmu ze začátku 20. století), kterou fascinuje tajemno i magické kouzlo hradčanské i malostranské čtvrti. 

Místo konání- Hradčany,, Malá Strana- začátek- Lví dvůr (u zastávky tramvaje Pražský hrad)

konec- Kellyxír s možností návštěvy věžičky a posezení s desetiprocentní slevou. 

Bude se mluvit nejen o císařovi Rudolfu II. a jeho alchymistech (a pozor, alchymisté se zajímali i o jiné věci než o výrobu zlata!), ale i o pozdějších barokních skvostech. Zmíněn bude i pyšný šlechtic, který se se svým palácem pokoušel zastínit nejen Hrad, ale i samotnou Vídeň. Účastníci uvidí úchvatné poutní místo Loretu a velkolepý Strahovský klášter. V podhradí je možnost občerstvit se alchymistickými nápoji atp. s desetiprocentní slevou a vystoupat na Kelleyho vežičku. Není třeba se obávat davů turistů, trasa nicméně má mírné převýšení (jde se ale spíše dolů než nahoru).