Hradčany-rudolfinská a barokní Praha-po stopách alchymistů-2.7.od 16 h

28.05.2024

O co se jedná? Komentovaná prohlídka s průvodkyní v historickém kostýmu. Prohlídka vychází z velmi populárního žánru (ghost and alchemist tours), který je mezi cizinci v Praze velmi oblíbený. Mým cílem je učinit tuto prohlídku dostupnou i pro místní.
Rezervace před odkaz na vstupenky zde:

Vstupenky:

Přečtěte si Všeobecné obchodní podmínky: 

Možnost rezervace končí o půlnoci předchozího dne.

cena 300 Kč dospělý, 200 Kč děti 6-15 let, mladší děti zdarma
Doba trvání -1,5 h -2 h.Rezervace je nejpozději 24 hodin předem, v případě nejasností kontaktujte přímo info@fabiantours.cz nebo 777 897 951. Prosím nechoďte na místo bez rezervace, je to zbytečné.
Prohlídka proběhne vždy, když bude nahlášena alespoň 1 osoba. Pojetí této túry může být různé. Já se snažím napodobit zábavu z dob minulých, kdy si lidé po večerech vyprávěli různé pověsti, legendy a příběh nejen o strašidlech. Tyto pověsti vycházely z toho, co se skutečně stalo (aspoň většinou), ale samozřejmě si lidé ledacos přibarvili, aby příběh byl napínavější a strašidelnější. Příběhy jsou určeny všem věkovým kategoriím, tak jak to bylo kdysi běžné, nevypráví je profesionální herečka, ale žena -spisovatelka (představuji sběratelku lidových pověstí Popelku Biliánovou v secesním kostýmu ze začátku 20. století), kterou fascinuje tajemno i magické kouzlo hradčanské i malostranské čtvrti. Místo konání- Hradčany,, Malá Strana- začátek- Lví dvůr (u zastávky tramvaje Pražský hrad), konec- Kellyxír s možností návštěvy věžičky a posezení s desetiprocentní slevou. Bude se mluvit nejen o císařovi Rudolfu II. a jeho alchymistech (a pozor, alchymisté se zajímali i o jiné věci než o výrobu zlata!), ale i o pozdějších barokních skvostech. Zmíněn bude i pyšný šlechtic, který se se svým palácem pokoušel zastínit nejen Hrad, ale i samotnou Vídeň. Účastníci uvidí úchvatné poutní místo Loretu a velkolepý Strahovský klášter. V podhradí je možnost občerstvit se alchymistickými nápoji atp. s desetiprocentní slevou a vystoupat na Kelleyho vežičku. Není třeba se obávat davů turistů, trasa nicméně má mírné převýšení (jde se ale spíše dolů než nahoru).
Hradčany i Malá Strana jsou krásné vždy, ale na jaře nejvíce díky rozkvetlým zahradám i nádherným výhledům na Prahu!
Pohodlné boty a dobrou náladu s sebou!