Projížďka kočárem Karlštejn-Mořina- Velká Amerika a zpět

08.05.2024

Tuto akci již zajišťovat nebudu. Zájemci si můžou sami zajistit kočár pro privátní skupinu 1-12 osob u vozky Roberta-telefon 603 801 585. Cena za projížďku je od 5000 Kč nezávisle na počtu osob. 

Kočáry jsou na Karlštejně v ohrožení a možná brzy docela zmizí ve prospěch motorových vozidel. Pokud ovšem tažní koně nebudou mít svoji práci, nebude už ani důvod je chovat. 

Chcete si užít zážitkovou dvouhodinovou projížďku kočárem po silnici I lesní cestou? Poznat, jak lidé cestovali v dobách minulých? Skutečně si užít okolní krajinu i výhledy. Cestovat ekologicky a přesto pohodlně? A dojet až k Velké Americe?Neváhejte a objednejte se se na tuto neděli nebo jiný víkendový den, někoho k vám seženu. 

Sejdeme se na nádraží Karlštejn, odtud vyjedeme směrem k hradu, na pěší zóně zastavíme, abyste si mohli udělat fotky hradu. Poté odbočíme a pojedeme kolem Mořinského potoka v údolí mezi kopcem Javorka a hradem Karlštejn s dalšími výhledy. Postupně vystoupáme nahoru k Mořině, kde je mimo jiné i významný židovský hřbitov. Odbočíme na lom Velká Amerika, kde bude naše další zastávka na focení. Poté přejdeme na lesní cestu, kde zažijete romantickou jízdu klusem  ( ideální pro miminka a samozřejmě nejen pro ně). Okolo dubu U Sedmi bratří se vrátíme zpět k Mořinskému potoku. Obě cesty je možné zastavit na občerstvení u restaurace Pod Dračí skalou. Poveze vás zkušený vozka Robert Pastorek, který běžně vozí turisty na hrad Karlštejn, a kobyly Dáda a Arnika. Dozvíte se i zajímavosti z Karlštejna a okolí.

Cena 500 Kč na osobu, děti do 40 Kg 250 kg, děti do 1 roku zdarma.  Projížďka je možná pro všechny věkové kategorie. Doba projížďky 120-150 minut. Kočár je krytý, k dispozici jsou deky na přikrytí.

Rezervace na mailu info@fabiantours.cz (preferovaný způsob) nebo telefonu 777 897 951- Eva Nová, maximálně 24 hodin předem či do vyprodání kapacity, poté již jen za příplatek 200 Kč na osobu. Storno z důvodu nemoci či jiného vážného důvodu maximálně 48 hodin předem ( peníze se nevrací, možno využít na jiný termín). Projížďka proběhne, když bude 24 hodin předem alespoň 6 osob mít uhrazenou jízdu, minimální sazba za kočár 3000 Kč (při obsazení 6 osob je tedy pouze plná cena). Za velmi nepříznivého počasí se můžeme domluvit na přesunu termínu (přesun z důvodů počasí je možný maximálně 24 hodin předem- možný pouze z důvodu vichřice, bouřky či silného lijáku, kočár je chráněný seshora případně i po stranách, pokud to odsouhlasí alespoň polovina skupiny)

https://www.fabiantours.cz/vseobecne-obchodni-podminky/<br>