Exkurze do běžně nepřístupného kláštera v Kutné Hoře a na kopec Kaňk- 28.12. 2023

21.12.2023


Vstupenky na GoOut (doporučujeme dělat rezervaci přes počítač nebo notebook)

https://goout.net/cs/listky/exkurze-do-bezne-nepristupneho-klastera-a-geologie-na-kanku/ietv/

Uzávěrka přihlášek 22.12. ve 12 h (musíme nahlásit počet) nebo při vyprodání míst. 

Exkurze do běžně nedostupného kláštera v areálu tabačky Philip Morris, po které následuje procházka s geologem na kopec Kaňk.

Od 10:00 do 11:00 zaměstnanec firmy Philip Morris provede účastníky po krásách bývalého cisterciáckého kláštera, který není běžně dostupný k exkurzím, jelikož v něm dnes sídlí tabačka – firma na výrobu cigaret. Vzhledem k povaze produktu je vstup umožněn osobám nad 18 let. Pro děti je tedy připraven náhradní program, návštěva blízkého Muzea Lega, vstupné v ceně. Není zde zajištěn dozor, doporučený věk je tedy od 6 let. Po prohlídce je možné se občerstvit v kavárně v Muzeu Lega a zájemci můžou vyrazit i do přilehlé Kostnice (není v ceně).

Poté bude výprava pokračovat s místním geologem Ing. Paulišem na kopec Kaňk, kde seznámí účastníky s místními geologickými zajímavostmi a ukáže i propadliny vzniklé v důsledku hlubokého poddolování. Na kopci je možné se najíst v restauraci Havířská bouda a navštívit místní rozhlednu (poplatek 100 Kč / 50 Kč děti, ZTP, důchodci – pouze v hotovosti, není zahrnuto v ceně). Na rozhledně se nachází rovněž i kavárna. Děti si odnesou drobný krystal jako dárek.

Praktické informace:

  • Délka trasy je cca 10 km, cesta vede částečně do kopce a členitým terénem.
  • Doba trvání: 6–8 hodin
  • Sraz: Praha hl. nádraží v 7:50 před vchodem do obchodu Flying Tiger v areálu nádraží nebo v 9:30 před vchodem do hostince U Zlatého lva, Zámecká 137, Kutná Hora.
  • Odjezd z hlavního nádraží: rychlíkem v 8:06 směr Kutná Hora, hl. nádraží a Brno hl. nádraží
  • Konec: před vchodem u hostince U Zlatého lva, cca v 16:00–17:00