FAQ-Nejčastější dotazy

FAQ-Nejčastější dotazy

Je možné si domluvit privátní exkurzi na jiný termín, než je vypsaný?  Privátní termíny je možné si domluvit pouze  na exkurze, o kterých je to uvedeno. Počítejte ovšem s tím, že dát dohromady skupinu známých (kolegové, sousedi, kamarádi) je náročnější než dát dohromady skupinu lidí, které vůbec neznáte. 

Nemůžu najít termíny na akci, co dělám špatně?

Nic, jen ty termíny zatím nemám. Ne vždy mi dávají nové termíny partneři hned, někdy musím čekat i několik měsíců. Pokud už termíny mám, je v mém zájmu termíny vypsat co nejdříve. Na dotazy o mých plánech na budoucí termíny si vyhrazuji právo neodpovídat.

Vy tady píšete, že akce je až od 10 let, ale nemohla byste udělat výjimku ? Moje dítě je zvyklé.

Udělat výjimku nemůžu , ta pravidla má takto nastavené partner, nikoliv já. Nemůžu partnerovi diktovat, jaká pravidla si nastavil pro vstup na svůj soukromý pozemek. Týká se to všech dalších podmínek, pokyny partnerů je potřeba dodržet. 

Můžu platit na místě? Nevím, jestli budu moct přijít a nemám účet, ze kterého bych peníze poslal.

V tom případě doporučuji návštěvu běžně přístupných památek. Já mám vytvořit partnerovi skupinu, která má mít stanovený počet osob. Pokud nebudu vybírat peníze dopředu , lidí dorazí zhruba třetina (bohužel, zkušenost nejen moje). Pokud se bude většina lidí hlásit na poslední chvíli, dost pravděpodobně pak budu mít lidí málo a tím se pak snižuje ochota partnera mi poskytovat další termíny. 

Je možné překročit kapacitu termínu o jednu osobu?

Není. Někde je kapacita daná například důlním vláčkem, prostorami atp. , ale jde i o komfort průvodce a skupiny. Chci zachovat kvalitu prohlídek a aby skutečně bylo dodrženo to, co se slíbilo lidem , co si koupili vstupenky před vámi a mají tedy přednost. Máte-li o prohlídku opravdu zájem, využijte prosím jiný termín.

Toto již není dotaz, ale připomínka: Před vstupem do podzemí se nekonzumuje pivo či jiný alkohol a další návykové látky, je zde riziko úrazu, za který nesou odpovědnost majitelé dolu! Na jiné akce toto omezení sice není, ale vždy je potřeba chodit na exkurze ve stavu, který neobtěžuje další platící návštěvníky.